BARTIN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
HABERLER / Fahri Üyelik Projesine Vali Dirim’den tam destek
Tarih : 24.05.2017 Okunma : 2497
Vali Nusret Dirim, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ilk fahri üyesi olarak konuşma gerçekleştiren Ajans Bartın Haber Sitesi Kurucusu ve Pusula Gazetesi Muhabiri Sercan Engin’in genel kurulda gündeme getirdiği Fahri Üyelik Projesine destek vereceğini belirterek, derneğin 5.fahri üyesi oldu.

Seve seve üye olurum

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, beraberinde derneğin ilk fahri üyesi Sercan Engin ve dernek üyeleri ile birlikte Vali Nusret Dirim’i makamında ziyaret ederek, fahri üyelik projesiyle ilgili bilgiler verdi. Derneğin bu projesine sahip çıkan Vali Dirim, derneğin 5. fahri üyesi oldu.

Fahri üyelik başvurusunda bulundu

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok tarafından başlatılan Fahri Üyelik Projesine destekler artıyor. Muhabirimiz Sercan Engin, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan, Bartın Madeni Eşya Sanatkârları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin’in ardından son olarak da Vali Nusret Dirim, derneğe fahri üyelik başvurusunda bulundu.

Sizleri ziyaret edip bilgilendirmek istedik

Başkan Altunok; “Derneğimize gelir getirebilmek ve üye sayımızı artırabilmek için fahri üyelik projesi başlattık. Herkes derneğimize üye olabilecek. Tabii projenin başlangıcında sizleri ziyaret edip bilgilendirmek istedik. Sizin de desteğinizi almak istedik. Yeniden göreve geldik. Yönetimden bir arkadaşımız değişti. Geçtiğimiz dönemde tecrübe kazandık. Derneğimizin gelirlerini artırtabilmek için projeler ürettik. Ancak amacımıza ulaşamadık. Son olarak da fahri üyeliği başlattık. İnşallah sizin de desteğinizle gittiğimiz kapılardan geri dönmeyeceğiz. Muhabir arkadaşımız Sercan Bey ilk fahri üye olarak açılışı yaptı. Kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah bu projeyi yaygınlaştırmak istiyoruz. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize bir şeyler bırakmak istiyoruz. Yine derneğimiz adına site oluşturuyoruz. İnşallah bu da etkili olacaktır” dedi.

Sizlerin de desteğinizi bekliyoruz

Başkan Altunok’un konuşmasının akabinde proje ile ilgili bilgiler veren Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ilk Fahri Üyesi Sercan Engin; “Dernekleri yürütmek kolay değil. Bartın’da bu daha da zor. Sayın Başkan göreve geldiği günden buyana projeler geliştirdi. Yılbaşında takvimler bastırıldı. Kapı kapı gezildi. Ancak Bartınlılar bu projeye sahip çıkmadı. Takvimleri alan olmadı. Tersleyenler oldu. Kovmaktan beter ettiler diyebiliriz. Bu tür şeylerle karşılaşmamak için bu proje önemli diye düşünüyorum. Ben ilk fahri üye olarak karşınızda bu konuşmayı yapıyorum. Tek amacımız il geneline bu projeyi yaymak. Sizlerin de desteğinizi bekliyoruz” diye konuştu.

Sizler için elimizden geleni yapacağız

Derneğe seve seve fahri üye olacağını belirten Vali Dirim; “Dernek tarafından başlatılan takvim projesi bence iyi bir projeydi. Başarıya ulaşmamış. Bizim için en önemli camiasınız. Sizler için elimizden geleni yapacağız. Fahri üyelik projesini de destekleyeceğiz. Bir de site projesinden bahsettiniz. Bu projede güzel. Sitede bağış butonu olsun. İnsanlar site üzerinden bağış yapabilsin. Diğer derneklere bakmak lazım. Örnek siteleri incelemek gerekiyor. Biz fahri üyelik projesi için üzerimize düşeni yaparız. Her zaman yanınızdayız. Seve seve derneğe fahri üye olurum” dedi.