BARTIN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
HABERLER / Gazilerimizi ziyaret ettiler
Tarih : 28.05.2017 Okunma : 2487
Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, Karahüseyinler Köyü’nde ikamet eden Kore Gazisi İlyas Sadıç’ı ve Ellibaş Köyü’nde ikamet eden Kore Gazisi Mustafa Varol’u ziyaret etti. 87 yaşındaki Varol’u ziyaretinde Başkan Altunok’a İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan eşlik etti.
Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, şehitlerimizin yakınlarını ve gazilerimizi ziyaret ederek, sahipsiz olmadıklarını ve devletin her zaman onların yanında olduğunu gösteriyor. Her fırsatta ziyaret programları düzenleyen Başkan Altunok, son olarak Karahüseyinler Köyü’nde ikamet eden Kore Gazisi 90 yaşında olan İlyas Sadıç’ı ve Ellibaş Köyü’nde ikamet eden Kore Gazisi 87 yaşında olan Mustafa Varol’u ziyaret etti. Varol’u ziyaretinde Başkan Altunok’a İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan eşlik etti.  Sohbet havasında geçen ziyaretlerde hal hatırları sorularak, ihtiyaçlarının olup olmadığı tespit edildi. 
Onların her zaman yanındayız
Ziyaretlerle ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Başkan Altunok: “Derneğimizin sosyal faaliyetleri çerçevesinde, şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve üyelerimizi belirli bir program dahilinde ziyaret ediyoruz. Şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve üyelerimizin cenaze, hastalık, düğün, nişan, sünnet düğünü, çocuk görme, hac yolculuğu, askere uğurlaması, önemli günlerde, ramazanlarda, milli ve dini bayramlarda hep yanlarında oluyoruz” dedi.
İhtiyaçlarının tedarik edilmesini sağlıyoruz
Başkan Altunok: “Onların sahipsiz olmadığını ve devletin her zaman onların destekçisi olduğunu göstermeye çalışıyoruz. Onları unutmadığımızı hissettirebilirsek ne mutlu bize. Tabii ihtiyaçları olup olmadığını da sorarak, gerekli kurumlardan ihtiyaçlarının tedarik edilmesini sağlıyoruz. Devletimizin tüm kurumlarına da teşekkür ediyorum. Çünkü çaldığımız her kapıdan geri dönmüyoruz. Gerekli hassasiyeti tüm kurum müdürlerimiz gösteriyor. Onlardan Allah razı olsun” dedi.