BARTIN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
HABERLER / Masa Sümeni Projesine Destek Çağrısı
Tarih : 11.12.2017 Okunma : 2407
Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Ekrem Altunok Masa Sümeni Projesi ile ilgili açıklama yaptı.

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Ekrem Altunok şu açıklamayı yaptı:'' Göreve geldiğimiz günden bu yana dernek faaliyetleri kapsamında birçok proje gerçekleştirdik. Önemli çalışmalara imza attık tabii sadece benim çalışmamla olmuyor, yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarımızla da her an beraber olamıyoruz. Ancak düşünce ve kararlarımızı uygun görüp bizi destekliyorlar derneğimiz hiçbir kurum ve kuruluştan destek almadan ayakta duruyor. Bu konuda vatandaşlarımızın ciddi desteğini görüyoruz. Derneğimize yapılan bağışlarla ayakta duruyoruz tabii burada Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın’a teşekkür etmeden geçemeyeceğim, her zaman yanımızda olmuştur tüm sıkıntılarımızda destek olmuştur. Ben bu vesile ile bir kez daha derneğimize destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Çeşitli projeler üretiyoruz

    Bartın Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği olarak çok şanslıyız aslında Bartın ili olarak bu bir güzellik. Türkiye de sadece iki ilde bu güzellik var şehitler, marup gaziler ve malül gaziler olarak tek çatı altındayız bu diğer illerde ayrı ayrı derneklerde yer almakta ancak Osmaniye ve Bartın da tek çatı altında buluşuyoruz onun için dernek faaliyetlerimizin Bartın da daha güzel ve anlamlı olması gerekiyor. Bizler derneğimizin faaliyetlerine değer verilmesini ve destek olunmasını istiyoruz çünkü yaptığımız faaliyetlerin tamamı derneğimizi ayakta tutma adına yapılan çalışmalardır üyelerimizden yıllı olarak 20 TL aidat alıyoruz bu aidatları ödemeyen üyelerimizde oluyor, bu nedenle çeşitli projeler üreterek derneğimize gelir sağlamayı amaçlıyoruz. Bizler dernek olarak tüm şehit ailelerimiz ve gazilerimizin kendileri ve yakınları ile yakın istişarelerde bulunuyoruz. Onlara her durumda destek olmaya çalışıyoruz tabii bu faaliyetlerde bulunurken derneğimizin giderleri oluyor bu giderleri karşılamak için yaptığımız faaliyetler büyük önem taşıyor. Bu faaliyetler kapsamında son olarak 2018 yılı için masa sümeni projesini gerçekleştiriyoruz.

Destek olan herkese teşekkür ediyorum

2016-2017  yılında masa üstü takvimi projesi yapmıştık tüm şehitlerimizin resimleri ve bilgileri yer alıyordu aynı zamanda da destek olan esnaf ve işadamlarının da reklamlarını koymuştuk, sayı olarak da yüksek miktarda bastırmıştık ancak takvimleri satıp derneğimize gelir elde edemedik takvimler elimizde kaldı diyebilirim. Takvimlerin matbaa maliyetini dahil zor çıkarttık bu nedenle 2018 yılı için proje değişikliğine gittik. Masa sümeni projesini yaptık sayı anlamında da 350 adet bastırdık. Masa sümeni projesi İl Özel İdaresi genel sekreteri Sayın İbrahim Kayış’ın büyük destekleri sonucunda gerçekleşmiştir. Tabii İbrahim beyin yanında Bartın Ticaret Odası, SANKO, HATTAT, Pelenkoğlu, BARGİAD, Erzurum Cag Kebap Sofrası, Özgünay İnşaat, Gizliler, Ajans Bartın, Bartın Esnaf Odası, Bartın Şoförler Odası, Mescier, Kartal Petrol ve Ahşap Sanayi, Hüseyin Alp Akın, YEPSA, Kayalar Kuyumculuk, Göçmen Matbaa, Akmazlar Kuyumculuk, Ünal Kuyumculuk, Boğaz Restaurant, Keleşler, Ekrem Turizm, Bayraktarlar, Yaşar Kuyumculuk, Bartın Ülkü Ocakları, Türk Diyanet Vakıf-sen, Gazeteciler Cemiyeti, Türk eğitim-sen, Doğanyıl’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum çünkü bu firmaların sponsorluğunda bu projemizi gerçekleştiriyoruz. Tabii genel sekreterimiz İbrahim beyin de katkısı çok büyük bize her zaman destek oluyor bu vesile ile bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum.Şehit ve Gaziler derneğimizin yeri farklı olması lazım bu nedenle gerçekleştirdiğimiz masa sümeni projemize herkesi destek olmaya davet ediyorum. Bizler dernek olarak ayakta kalmanın yollarını arıyoruz. Derneğimize nasıl maddi destek sağlayacağımızı düşünüyoruz, bu derneğimizde görev alan ben başta olmak üzere yönetim kurulunda ki arkadaşlarımızla gönüllülük esasına dayanarak çalışmaktayız. Hiç kimsenin bu dernekten herhangi bir çıkarı olamaz bizim tek derdimiz Şehit ailelerimizin ve Gazilerimizin Bartın da tek kapısı olan derneğimizi yaşatmanın derdindeyiz ülkemizin çeşitli illerinden gelip derneğimizi bağışta bulunan vatandaşlarımız var onlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum, tüm Bartınlı vatandaşlarımızı da derneğimize destek olmaya davet ediyorum.’’