BARTIN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
HABERLER / ‘Şehit ailelerini ve gazilerimizi kollayan bir dernek’
Tarih : 03.06.2017 Okunma : 1894
Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok tarafından derneğin üye sayısını artırmak ve derneğe gelir sağlamak amacıyla başlatılan Fahri Üyelik Projesini Cuma günü vaaz kürsüsünden dile getirerek, Bartınlıları projeye destek olmaya davet etti.
Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz, dün Cuma Namazı öncesi vaaz kürsüsünden Bartınlılara vaazda bulundu. Birçok konuda bilgiler veren Müftü Gündüz, vaazının sonunda şehit ve gazilerimizin önemine değinerek, dua etti. Gündüz, şehit yakınlarının ve gazilerin Bartın’da önemli bir kapısı olan Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin ayakta kalması gerektiğini de belirterek, Dernek Başkanı Ekrem Altunok tarafından derneğin üye sayısını artırmak ve derneğe gelir sağlamak amacıyla başlatılan Fahri Üyelik Projesine destek çağrısında bulundu. Derneğe herkesin fahri üye adı altında üye olabileceğini söyleyen Müftü Gündüz, tüm Bartınlıları şehit ailelerinin ve gazilerin yanında olmaya davet etti. 
Fakirlere ve kimsesizlere zekatları ulaştıralım
Müftü Gündüz, kürsüden yaptığı vaazında şu ifadeleri kullandı; “Ramazan ayının en büyük özelliklerinden bir tanesi hayır ayı olmasıdır. İyilikler ve güzellikler ayıdır. Allah’ın vermiş olduğu nimetlerin paylaşıldığı aydır. Fitre ve sadakaların ilgililere ulaştırdıkları aydır. Şimdiden kimlere zekatları ulaştıracağımızı kararlaştıralım. Bayramdan önce fakirlere ve kimsesizlere zekatları ulaştıralım. Şu güzel günlerin kıymetini bilelim. Bu ayın bereketinden faydalanalım. Ramazan ayı iyiliklerde yarışabileceğimiz bir aydır. Yaptığımız hayırlarımızla dolu dolu bir Ramazan’ı geçirelim. Ramazan ayı bizim için tam manasıyla bir iyilik ayı olsun.
Derneğin devletten ayrılan bir geliri yok
Bugün İl Müftülüğü’nde bir ziyaretçim vardı. Bartın’da bulunan şehit ailelerini ve gazilerimizi kollayıp gözetmek üzere kurulan Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimizin Başkanı geldi. Derneğin faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi. Tabii bu derneğin devletten ayrılan bir geliri yok. Üyeler vasıtasıyla yürütülmeye çalışılan bir derneğimiz. Dernek yetkililerimiz ‘Hocam cemaate bir duyuruversen. Gelseler bize üye olsalar. Bize maddi anlamda az da olsa katkıları olsa. Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi biz mahcup etmesek. Onları güzel yaşatsak’ diyorlar. Ben iletiyorum. Arap Camii’nin arkasında bu derneğimizin bir binası vardır. Zaman zaman onları da ziyaret edelim inşallah.”